XML BAYİLİK ŞARTLARI

Firmamız Oto yedek parça ve  Aksesuarları satışı yapmaktadır. Bu sektörde kendi güncel stoğumuzla xml hizmeti vermekteyiz.
Tüm ürünlerin güncellenmesi anlık olarak yapılmaktadır.
Bayilerimiz XML desteğimiz ile sitemizde satışta bulunan bütün ürünlerin güncel stok ve fiyat bilgilerine ilave olarak açıklama, resim, ürün özellikleri gibi bilgilerini de anlık olarak alabilir ve anında kendi sitelerinde satışa sunabilirler.

Sistemimize sürekli olarak yeni markalar ve ürünler dahil olmaktadır. Bunlar süratle E-ticaret satışına uygun şekilde hazırlanıp XML sistemimize eklenmektedir. Firmamızın stoğundaki ürünlerin bir çoğu hareketli stoktur. Stoğu biten ürünler en kısa sürede stoğumuza eklenmektedir. Stoğu biten ve tekrar stoğa girmeyecek ürünler. Bayilerimize bilgi verilerek sistemden silinmektedir.
 
XML ile alınan tüm ürünleri pazar yerleri n11, gittigidiyor, hepsiburada, trendyol epttavm, amazon ve kendi adlarına açmış oldukları sosyal medya ve e ticaret sitelerinde satışı yapılabilir. Harici pazar yerleri ve siteler ek anlaşmaya tabidir.
 

Süreç :

Online bayilik için kriterlerimize uygun bir entegrasyon sistemine sahip olmanız gerekmektedir.
XML kullanım şartlarına ait sözleşme size iletildikten sonra, gerekli alanların eksiksiz doldurulup imzalanarak tarafımıza gönderilmesi ile başlamış olacaktır.
Sözleşme ve XML alt yapı bilgilendirmesi işlemlerinden sonra, 1 iş günü içinde XML hazırlanarak tarafınıza iletilir. Entegrasyon süreci tamamı ile size aittir. Yaşanabilecek teknik aksaklık / uyumsuzluklarda bu süreç uzayabilir. Teknik nedenlerden kaynaklı süreç uzamaları firmamız sorumluluğunda değildir.
XML entegrasyonu tamamlandıktan sonra ürünler sitenizde satışa hazır hale gelir.
https://www.alikaracalotomotiv.com/b2b/bayi-paneli adresinden sitemize üye olmanız gerekmektedir. Üyeliğinize istinaden sistemden tarafınıza XML linki verilecektir. XML içinde size özel KDV dahil toptan satış fiyatlarımız gelmektedir, XML Panelinizden en az %50 kar ve kargo ücreti ekleyerek satış fiyatını belirlemeniz gerekmektedir. Ürünleri satışa açtıktan sonra fiyatlarınızı mutlaka kontrol edin. Dilerseniz kar oranını yükselterek kar marjını arttırabilirsiniz.

Genel  Şarlar :  

XML Ücreti Bir defaya mahsus 1 000 TL + KDV'dir. Ayrıca 2 000 TL ön ödeme alınarak kargolarınızın hızlı bir şekilde hazırlanıp gönderilebilmesi için tarafınıza alacak bakiyesi tanımlanır. Bakiyeniz bittiğinde Nakit / Havale / Eft veya Kredi kartı ile ödeme yaparak dilediğiniz kadar kendinize bakiye açtırabilirsiniz. 2022 yılı için aylık KDV Dahil 2 000 TL nin altında alım yapan bayilerimizin bayilikleri taraflarına E-mail ile  bilgi verilerek iptal edilecektir. Yıllık Toplamı 24 000 TL yi geçen veya geçmeyi taahhüt eden bayilerimiz istisna kapsamında olacaktır.

Web sitenizden XML ile ürün Çekimi için yazılım ve kodlama tarafınıza aittir. Siparişlerinizin kargoya verilme süresi; aksi bir durum olmadıkça 1 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.
Satış fiyatı, ürün özellikleri, stok gibi bilgiler bu link içersinde yer alır ve anlık olarak da güncellenir. 
Xml alıcısı kendi sistemine düşen siparişleri kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifre ile girmiş oldukları B2B sistemimizden satın alır böylelikle ürünü de ayırtmış olur.
Firmamız ayrılan ürünleri alıcı firmanın isteğine göre kargoya verir veya müşterilerimiz firmamızdan kendileri teslim alabilir. 
Firmanıza iade olarak gelen ürünler iade koşullarına uyuyorsa tarafımıza maksimum 14 iş gününde iade yapabilirsiniz. Böylelikle iade ettiğiniz ürünlerin size çıkış tutarındaki tutar bakiyenize eklenir.
Kargo ücretini gönderimlerde ve iadelerde xml alan bayi karşılar. Bayilerimiz anlaşmalı kargolarımızla siparişlerini alıp gönderebilir
Bazı ürünlerde yapılacak kampanyalar önceden haber verilir, isteğinize bağlı olarak kampanyaya katılabilir veya kampanya boyunca ürünleri yayından kapatabilirsiniz.
XML ile verilen ürünler haksız rekabet oluşmaması için ve diğer bayilerimizin haklarının korunabilmesi için tavsiye edilen fiyatın altında satışı yapılamaz, yapıldığının ilk tespitinde uyarılacak ikincisi tespit edilirse bayilik otomatikmen iptal edilecektir.

XML linkimizdeki ürünler başka firmalardan tedarik edildiği tespit edilirse bayilik otomatik olarak iptal edilecektir. Bu konudan dolayı firmamızın ve müşterilerimizin gördüğü zarar tarafınızdan talep edilecektir.

Başvuru ve Şartlar İçin Detaylı Bilgi : 


XML BAŞVURU FORMU :  https://www.alikaracalotomotiv.com/b2b/bayi-paneli

Whatsap Destek : 0 555 455 15 57